Wstyd nie znać tych trendów wnętrzarskich

Każdy o nich mówi, pewnie słyszałeś nie raz te określenia, ale czy na pewno wiesz o co w nich chodzi? Przeczytaj uważnie i poznaj popularne trendy w projektowaniu wnętrz. Dowiedz się wreszcie co znaczy: vintage, glamour i art deco, w odniesieniu do aranżacji domów i mieszkań.

Było i minęło, czyli vintage

Vintage, to znaczy taki który kiedyś już był modny. Oczywiście nie możemy powiedzieć, że elementy stylu skandynawskiego czy loftowego są vintage, bo to trochę zbyt bliska przeszłość. Z kolei zamiłowanie do antyków, to przeszłość zbyt odległa. Jednak z powodzeniem możemy określić tą nazwą meblościankę z PRL-u czy kultowy wręcz fotel 366, który jest dziełem Józefa Chierowskiego. We współczesnych wnętrzach, styl vintage może zostać zaakcentowany takimi właśnie dodatkami i to już w zupełności wystarczy. Można też vintage wpleść w nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrz, na zasadzie przeciwieństw i to również będzie jak najbardziej poprawne.

Na wysoki połysk, czyli glamour

Luksus, przepych, błysk i blask – tak w skrócie można podsumować galmour. Styl ten obecnie nie jest już tak popularny, jak kiedyś, jednak nadal ma swoich zwolenników. W końcu aranżacja wnętrz ma odpowiadać jej użytkownikom, a nie tylko modzie. Aktualnie, możemy jednak zobaczyć całkiem sporo pozostałości po tym modnym kiedyś trendzie. Będą to na przykład wiszące lampy z elementami kryształowymi albo lustra w ozdobnych trójwymiarowych ramach. Krzykiem mody były kiedyś łazienki w stylu glamour, gdzie na ścianach położone były czarne, błyszczące płytki, a wnętrze rozświetlały kryształowe lampy i kinkiety. Dla kontrastu w ten styl wpisują się też wyjątkowo jasne tzw. salony kąpielowe z wannami na srebrnych nogach. Jak widzisz glamour nie jedno ma imię.

Ponadczasowa elegancja stylu art deco

Ten styl przechodził swój złoty czas już dawno temu, jednak będąc absolutnie ponadczasowym, również dziś jest bardzo modny – i chyba zawsze będzie. Oczywiście atr deco w rozumieniu naszych dziadków, to zupełnie co innego niż pokazują współczesne trendy w projektowaniu wnętrz. Ogólnie rzecz ujmując, styl ten to luksus, widoczny zwłaszcza w wysokiej jakości materiałach, jak skóra, marmur, szkło, szlachetne drewno i chromowana stal. Aktualnie art deco powraca, na przykład, w wyjątkowo modnych teraz, błyszczących parkietach z drobnych klepek, ułożonych w jodełkę. I jak to współcześnie bywa – podłoga taka połączona jest ze stylem naturalnym czy nawet nowoczesnym – czy takie przeciwieństwa według Ciebie się przyciągają?