Prawdziwe cuda zrobione z materiałów recyklingowych

Masz stare dżinsy, koszulę lub inny materiał którego nie potrzebujesz? Nie wyrzucaj go, po prostu zmodernizuj go, tworząc kilka stylowych elementów wystroju domu! Oto pomysły które mogą Ci się spodobać.

Osłony na doniczki

Szukasz łatwych, szybkich i tanich prezentów do uszycia? A może po prostu chcesz dodać modny, nowoczesny akcent do swojego wystroju? Stwórz prawdziwy design z recyklingu zszywając różne materiały na „pokrowiec” na doniczkę. Jest wiele sposobów na dostosowanie tego pomysłu za pomocą szablonów, farb, wykończeń, specjalnych tkanin lub koralików. Te materiałowe przedmioty mogą być używane jako donice (jeśli są wystarczająco grube) lub jako osłony do doniczek. Zainspiruj się!

Ten projekt pozwala na upcykling nie tylko materiałów, ale także puszek! Połącz tę dwójkę. Aby ta donica była wyjątkowa i eksponowała różne odcienie indygo w dżinsie, do tego upcyklingu użyj tylko szwów i obszycia. Szwy i pasy jeansów to zdecydowanie najciekawsze elementy, które dodają charakteru każdemu upcyklingowi (wraz z kieszeniami oczywiście). Nie sądzisz, że sukulenty i dżinsy razem wyglądają świetnie?

Pomysłowe dywany

Jeśli uwielbiasz różne odcienie błękitu indygo, to rzemiosło jest dla Ciebie. Ręcznie robiony dywanik w jodełkę składający się z różnych par starych dżinsów byłby świetnym sposobem na pokazanie różnych odcieni indygo. Możesz zrobić to w dowolnym rozmiarze, a jedyną rzeczą, która Cię ograniczy, będzie ilość dżinsu, którą masz w magazynie. Dywan można wydłużyć, dodając więcej szewronów w każdym rzędzie, a poszerzyć dodając kolejną kolumnę lub dwie szewrony.

Szmaciane dywaniki to świetny sposób na dodatki do domu pochodzące z recyklingu niechcianych tekstyliów i odzieży! Taki mały dywanik jest dość wytrzymały i stanowi idealną matę nocną, a nawet kolorową wycieraczkę do drzwi wewnętrznych. W dodatku nikt nie będzie miał takiego samego dywanu w swoim domu! Możesz użyć tej techniki, aby zrobić dywanik w dowolnym rozmiarze. Oczywiście im większy dywan, tym więcej tekstyliów będziesz potrzebować.