Pompony – dekoracja na cały rok

Pompon – sposób na zabawę i dekorację

Szukasz niebanalnych pomysłów na stylowe dodatki? A może lubisz tworzyć zabawki dla dziecka własnoręcznie? Pompon jest dobrym sposobem zarówno na dodatek do aranżacji jak i zabawkę dla dziecka. Pompon stworzony własnoręcznie może być także atrakcyjną zabawką dla kota. Taki przedmiot można kupić w sklepie, ale można także zrobić go samodzielnie w kilka krótkich chwil. To tani i szybki sposób na stworzenie pięknej dekoracji lub fajnej zabawki. Pompon diy to wiele możliwości, jeśli chodzi o dekorację. Jak go zrobić? W kolejnym akapicie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Pompon diy

Pompon można stworzyć ze zwykłej włóczki. Warto kupić kilka sztuk w różnych kolorach, aby uzyskać lepszy efekt. Poza włóczką przydadzą Ci się także nożyczki oraz dwa szablony wycięte na przykład z kartonu. Powinny mieć one wygląd pierścienia. Jak przygotować pompon? Złącz ze sobą szablony i owijaj je włóczką. Im więcej włóczki użyjesz, tym pompon będzie bardziej miękki i okazały. Gdy już nawiniesz odpowiednią ilość włóczki, przetnij ją na krawędzi szablonów. Następnie włóż kawałek włóczki między szablony i solidnie zawiąż. Na końcu wystarczy wyjąć pierścienie z pomponu i przyciąć nierówności. Cały zabieg jest bardzo prosty i nie zajmuje dużej ilości czasu. Jeśli chcesz, aby pompon wyglądał bardziej atrakcyjnie, możesz ozdobić go dodatkowymi elementami. Doskonale sprawdzi się brokat lub cekiny. Jeśli proces z szablonami z kartonu nie jest dla Ciebie zrozumiały, warto wykorzystać specjalny zestaw do robienia pomponów.

Doskonała dekoracja na wszystkie pory roku

Własnoręcznie stworzone pompony to bardzo korzystna dekoracja. W okresie wiosenno-letnim odświeżają aranżację, zaś w czasie zimowych oraz jesiennych miesięcy przypominają, że ciepłe dni jeszcze nadejdą. Takie pompony sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecięcym, stole kuchennym lub salonie. Ich tworzenie przynosi wiele przyjemności, a dzięki dodatkowym elementom dekoracyjnym można stworzyć różnorodne pompony.