Dąb w naszym domu

Drewno towarzyszy nam od wielu wieków. Kiedyś budowaliśmy z niego całe miasta,  wioski, mosty, itp., a obecnie służy nam jako domowe meble, papier do pisania, drzwi, czy podłogi w naszych mieszkaniach oraz domach. Wprowadza element przytulności, daje poczucie ciepła, a jego kolory wpływają na nas kojąco. Jest materiałem podatnym na obróbkę i można z niego wykonać bardzo dużo przydatnych przedmiotów.

  1. Drzwi, podłoga lub schody
  2. Wybór ma znaczenie
  3. W zależności od potrzeb

Drzwi, podłoga lub schody

Szukając ciekawych drewnianych rozwiązań do nowo budowanego domu lub właśnie zakupionego mieszkania, warto udać się w internetową „podróż”, by znaleźć takie rozwiązania, na których nam zależy. Jedną z bardziej intrygujących propozycji na jakie możemy się natknąć w sieci, ma dla nas firma Styl Drzewa. Zajmuje się ona obróbką dębiny, z drzew, które mają przynajmniej sto lat. Ich produkty stoją na bardzo wysokim poziomie. Dąb charakteryzuje się twardym i bardzo trwałym drewnem, odpornym na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Odpowiednio traktowany w tartaku, dobrze wysezonowany i wysuszony, gwarantuje uzyskanie końcowych produktów z najwyższej półki.

Wybór ma znaczenie

Styl Drzewa ma w swoim portfolio różnorodne produkty, które łączy materiał, z którego powstały, czyli drewno dębowe, pozyskiwane głównie na Litwie. Tam też odbywa się produkcja drzwi, podłóg oraz schodów. Jeśli szukamy drzwi do naszego lokalu, to właśnie te wykonane z litego dębu mogą być wspaniałym rozwiązaniem. Także ościeżnice drzwi są wykonane z tego materiału. Solidne i porządne drzwi posłużą nam przez wiele lat – co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Znajdziemy więc tam drzwi drewniane – klasyczne, malowane lub olejowane – wszystko wykonane z użyciem ekologicznych olei, wosków i farb. Da nam to pewność, że gotowy produkt będzie tak blisko natury, jak to możliwe.

W zależności od potrzeb

Oprócz drzwi z dębiny bez kłopotu nabędziemy tam schody drewniane a także podłogi drewniane. Zarówno schody, jak i podłogi zostaną wykonane zgodnie z naszymi wytycznymi. Pozwala to na uzyskanie pełnej satysfakcji każdego klienta oraz klientki, którzy zdecydują się na zamówienie w Stylu Drzewa. Przykładowo – schody drewniane mogą się układać w kształt litery U, L, I lub C. Dzięki takim rozwiązaniom mamy szansę dopasować je do naszego domu. Podłogi z dębu, pokryte ekologicznymi olejami z woskiem, będą nam służyć przez wiele lat. Inwestycja w dąb jest jak solidna lokata kapitału, a obcowanie z nim na co dzień da nam wiele satysfakcji.