Czy krzesła gamingowe faktycznie coś dają?

Krzesła gamingowe – jakie dają korzyści ?

Krzesła gamingowe to obowiązkowe wyposażenie każdego gracza i nie tylko. Korzystają z nich również zwykli pracownicy biurowi, którzy spędzają sporo czasu przy komputerze, ponieważ są to najlepiej dopasowane i najwygodniejsze krzesła do komputera.

Dla graczy są one szczególnie ważne, ponieważ pozwalają zachować odpowiednią sylwetkę przy komputerze wpływając na skupienie gracza. Dobra pozycja oznacza idealną możliwość poruszania się przy biurku i posiadanie rąk na odpowiedniej wysokości. Refleks i wygodne poruszanie się przy biurku to kluczowe kwestie pomagające podnosić jakość swojej gry. Gracz na niewygodnym krześle nie jest w stanie myśleć o rozgrywce, myśli jedynie o dyskomforcie.

Krzesła a profesjonalni gracze

Trzeba pamiętać, że mecz CS:GO czy innych gier potrafi trwać po 2-3 godziny a nawet więcej. Oznacza to konieczność długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Dlatego krzesło musi być idealnie dopasowane, wentylowane i być komfortowe nie powodując szybkiego zmęczenia i bólu pleców. Obolały zawodnik ma niższą zdolność koncentracji, myśli o zmęczeniu i bólu, szuka odpowiedniej pozycji na krześle i nie skupia się odpowiednio na grze, przez co popełnia coraz więcej błędów. Dlatego tak ważne jest, by każdy gracz posiadał odpowiednio do siebie dopasowane krzesło gamingowe i aby było ono perfekcyjnie ustawione do potrzeb jeszcze przed grą.

Czym różnią sie krzesła ?

Wybór krzeseł gamingowych na rynku jest ogromny, tak samo jak rozpiętość cenowa. Można kupić krzesło gamingowe zarówno za 200 złotych jak i za 2000 złotych. Jaka będzie różnica? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wygodę. Każde krzesło gamingowe warto przed zakupem przymierzyć i postarać się dopasować do włąsnych potrzeb. Dopiero w momencie, kiedy dany model nam odpowiada warto pomyśleć o parametrach technicznych, materiale z którego fotel jest wykonany, przewiewności i oddychaniu danego materiału (przy długich, letnich rozgrywkach warto zabezpieczyć się przed nadmiernym potem a wybór sztucznego tworzywa może spowodować ogromne klejenie się fotela i potliwość pleców) czy akcesoriom takim jak dodatkowe poduszki wspierające lędźwie czy kark. W letnich okresach szczególnie polecane są krzesła wykonane z przewiewnej siatki dzięki czemu na pewno nie doświadczymy nadmiernego pocenia się.

Postaw na jakość

Nie ma co ukrywać, w pewnym momencie życia każdego gracza to sprzęt zaczyna grać główną rolę. Słabej jakości sprzęt lub po prostu zbieranina losowej myszki, klawiatury, niewygodnego krzesła – może utrudnić treningi, rozgrywki i zahamować rozwój umiejętności. Krzesło gamingowe jest o tyle ważne, że ma wpływ nie tylko na jakość gry i umiejętności, ale także na zdrowie. O ile zły dobór materiału i brak wertykulacji powietrza może doprowadzić jedynie do zwiększonej potliwości i sporego dyskomfortu, to długotrwała, zła pozycja przed komputerem, duże obciążenie dla lędźwi i kręgosłupa może po czasie doprowadzić do bólu kręgosłupa a nawet zmian chorobowych takich jak skolioza, lordoza a nawet dyskopatia krążków. Są to schorzenia, które po latach nieleczone mogą doprowadzić do poważnej operacji lub braku możliwości wykonywania najprostszych zadań, w tym długiego siedzenia czy dźwigania większych ciężarów.